Klima Santralleri

İklimlendirme ve havalandırma sistemlerinin en önemli elemanı olan klima santralleri ortamın taze hava miktarını kontrol ederken, sıcaklık ve nem oranlarının da hassasiyetle ayarlanmasına olanak tanır. Ayrıca klima santralleri ortam havasında bulunan toz, parçacık ve klima santrali tipine göre mikro organizmaları da başarılı bir şekilde filtreleyebilir.

Özellikleri;

Klima santralleri, alüminyum profilden oluşan konstrüksiyona sahiptir. Paneller çift kat saç olup taş yünü izolelidir. Galvaniz saç, paslanmaz saç, boyalı DKP saçtan isteğe bağlı olarak yapılabilir. Vantilatör ve aspiratör hücrelerinde; havalandırma sistemindeki basınç kayıp değerine bağlı olarak, düşük ve orta basınç kayıplı sistemlerde(100-2000 Pa) ise geriye eğik – seyrek kanatlı, statik ve dinamik balansı alınmış, yüksek verimli, sessiz, çift emişli, radyal NİCOTRA marka fanlar kullanılmaktadır.

  1. Karışım Hücresi
  2. Ön Isıtıcı Hücresi
  3. Nemlendirme Hücresi
  4. Soğutucu Hücresi
  5. Son ısıtıcı Hücresi
  6. Vantilatör Hücresi
  7. Aspiratör Hücresi
  8. Filtre Hücresi
  9. Egsozt Hücresi

Kullanım Yeri :

Endüstri (tekstil, kimya, ilaç, matbaa vs) ve konfor (sinema, otel, hastane, lokanta, okul, büro vs) tesislerinde, havalandırma, ısıtma, soğutma ve nemlendirme amacıyla kullanılır.